Drzwi przesuwne

Wyjdź poza ramy i stwórz w pełni otwartą przestrzeń z naszą kolekcją drzwi przesuwnych i harmonijkowych. Lekki i płynny w obsłudze system przesuwu dużych przeszkleń opartych na systemach aluminiowych Aluprof to wygodne, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie dla nowoczesnych domów, mieszkań, loftów oraz obiektów komercyjnych czy biurowych. Zyskujesz więcej miejsca i harmonijnie komponujesz drzwi z aranżacją. Jakie modele znajdziesz w Aluforma?

  • Drzwi harmonijkowe – czyli inaczej drzwi składane. Świetnie odnajdują się w roli drzwi tarasowych, jako przedzielenie sali w restauracji lub wyjście do ogrodu. Poznaj model MB-86 FOLD LINE.
  • Drzwi tarasowe przesuwne – inaczej zwane systemami HST to niezakłócony widok i ponadczasowa elegancja z połączenia szkła i aluminium. Topowym modelem w naszej kolekcji są drzwi SKYLINE i SKYLINE TYPE-R– panoramiczne drzwi przesuwne z ukrytą ramą.
  • Drzwi przesuwne ukryte w ścianie – jeśli chcesz całkowicie zniwelować różnicę między wnętrzem a tarasem lub ogrodem, poznaj model MB 59-SLIDE, czyli otwarte drzwi przesuwne, które są całkowicie schowane w ścianie.
  • Drzwi podnoszono-przesuwne – czyli modele MB-59HS oraz MB-77HS to rozwiązanie umożliwiające bliski kontakt z otoczeniem, a dzięki swojej konstrukcji, zapewnia oszczędność przestrzeni, ponieważ podczas otwierania nie potrzebuje dużo miejsca.
  • Drzwi automatyczne przesuwne – te modele spotkasz najczęściej przy wejściach na stacje benzynowe czy do marketów. Otwierane na fotokomórkę, stanowią kwintesencję wygody i funkcjonalności w przestrzeniach użytkowych o dużym natężeniu ruchu.

Co znajdziesz w Aluforma

Drzwi automatyczne MB-DPA

System MB-DPA to drzwi przesuwne automatyczne lub manualne. Wykonywane są z profili izolowanych termicznie lub z profili “zimnych”. Wygoda, bezpieczeństwo i duże dopuszczalne gabaryty konstrukcji są szczególnymi atutami drzwi przesuwnych MB-DPA. Systemy są wyposażone w szerokie przewiązki i ościeżnice umożliwiające zamocowanie większości dostępnych na rynku automatów. Skrzydła można mocować do muru, fasady słupowo-ryglowej lub do konstrukcji witrynowych wykonanych z profili systemów z naszej oferty.

Drzwi balkonowe przesuwne MB-59 Slide

Drzwi balkonowe przesuwne z izolacją termiczną MB-59 SLIDE można wbudowywać w ściany murowane, fasady aluminiowe, ogrody zimowe lub zabudowy witrynowe. Stworzymy z nich przestronne skrzydła o wysokości do 2,6 m,szerokości do 1,8 m, z maksymalnym ciężarem skrzydła do 160 kg. Bazą systemu są profile Aluprof, które są kompatybilne z innymi dostępnymi w naszej ofercie systemami okienno-drzwiowymi.

Drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne MB-59HS

Z systemem MB-59H stworzymy skrzydła o ponadprzeciętnych gabarytach – wysokość do 2,8 m, szerokość do 3,3 m i maksymalnym ciężarze skrzydła do 300 kg. Konstrukcja jest uproszczona, by ograniczyć czas montażu bez strat na stabilności systemu. Niskie progi zapewniają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników. System zamontujemy w zabudowie indywidualnej, a także w fasadach słupowo-ryglowych lub ogrodach zimowych. Szeroki zakres szklenia pozwala na montowanie zestawów jedno- lub dwukomorowych, w tym także akustycznych lub antywłamaniowych.

System podnoszono-przesuwny do tarasów i balkonów MB-77HS

Ramę tego systemu drzwi podnoszno-przesuwnych tworzą wytrzymałe, smukłe i optymalne termicznie profile Aluprof. Umożliwiają budowę niskoprogowych drzwi (lub z progiem zlicowanym z tarasem) o ciężarze skrzydła do 600 kg, wysokości do 3,2 m i szerokości do 3,3 m. System MB MB-77HS rekomendujemy zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i hoteli czy biur z uwagi na duże możliwości kształtowania konstrukcji, bezpieczne osadzenie obszernych przeszkleń (wypełnienia 1- i 2-komorowe) oraz estetyczne połączenie drzwi w całej zabudowie.

Panoramiczne drzwi przesuwne MB-Skyline Type-R

Ekskluzywne panoramiczne drzwi przesuwne, które wyróżnia całkowite ukrycie profili skrzydeł drzwi. Zaletą są także bezprogowe przejścia, efekt jednolitego przeszklenia oraz możliwość tworzenia wielkogabarytowych ścian ze szkła, przy pełnej szczelności, optymalnej izolacji termicznej i akustycznej. Maksymalna wysokość skrzydła to aż 4 m, maksymalna waga skrzydła otwieranego manualnie to 500 kg, a z siłownikiem ukrytym: 1200 kg,

Drzwi tarasowe przesuwne 3 szybowe – MB-SKYLINE

MB-SKYLINE to wielkogabarytowe drzwi tarasowe przesuwne 3 szybowe z ukrytą ramą, otwierane ręcznie lub automatycznie. Wypróbuj ultra nowoczesne rozwiązanie, które oferuje niezwykły efekt dzięki sile prostoty. Dwuelementowa kompozycja bazuje na dużych przeszkleniach osadzonych w smukłych profilach aluminiowych. Co zyskasz? Niezakłócony widok, bajeczne panoramy z tarasu, ogród i basen na wyciągniecie ręki, bezwysiłkowe rozszerzenie przestrzeni użytkowej, z której korzystasz na co dzień. Poznaj bliżej model SKYLINE.

Drzwi harmonijkowe zewnętrzne aluminiowe

MB-86 FOLD LINE to model, który otwiera przestrzeń bez granic wszędzie tam, gdzie chcemy szybko i płynnie zlikwidować barierę pomiędzy wnętrzem budynku a jego otoczeniem. Drzwi harmonijkowe zewnętrzne aluminiowe pozwalają na niemal całkowite tymczasowe złożenie przeszklenia i komfortowe korzystanie z uroków ogrodu, tarasu czy podziwianie panoramicznego widoku z apartamentu lub biura. Jednocześnie w chłodniejszych porach roku zapewniają pełną szczelność, komfort termiczny i skuteczną izolację. Poznaj drzwi składane, które rozszerzają horyzont.