Okna aluminiowe

Marzysz o ciepłym, przytulnym i zacisznym wnętrzu, do którego wpada mnóstwo naturalnego światła? Stworzysz je z oknami aluminiowymi z naszej oferty. Wybór Cię zaskoczy!

Energooszczędne, ekologiczne i ekonomiczne – takie są okna aluminiowe i systemy okienno-drzwiowe w bogatej ofercie Aluforma. Podstawę naszych systemów stanowią lekkie i smukłe profile renomowanej marki Aluprof, które uzupełniamy wybranym przez klienta pakietem szklenia, okuć i dodatków. Profile aluminiowe, z których produkujemy okna Aluforma, charakteryzują się różnymi szerokościami, wysokościami oraz budową, co wpływa na ich najważniejsze parametry jakościowe:

  • Niezawodną izolację termiczną, która spełnia wymogi nowoczesnego budownictwa.
  • Ponadprzeciętną wytrzymałość (statykę), która pozwoli zbudować duże przeszklenia z widokiem po horyzont.
  • Pancerną szczelność, dzięki której oprą się działaniu silnego wiatru, śniegu oraz przenikaniu wilgoci z wody opadowej.
  • Optymalną izolacją akustyczną, która pozwoli pracować w pełnym komforcie i spać spokojnie.
  • Elegancki i minimalistyczny design, który współgra z nowoczesnymi trendami architektonicznymi.

Co znajdziesz w Aluforma

Poznaj bliżej systemy okien aluminiowych w naszej ofercie:

Okna o wąskich profilach MB SLIM LINE

Innowacją tego systemu jest zastosowanie minimalnych szerokości profili aluminiowych. Wąskie profile konstrukcyjne pozwalają stworzyć okna z ukrytym lub widocznym profilem od strony zewnętrznej. Uzyskujemy niezwykle estetyczny efekt, przywołujący dawne industrialne stylizacje na bazie ram stalowych. Obok nienagannej estetyki możemy liczyć także na ponadprzeciętną izolację akustyczną, szeroki zakres szklenia i pełną szczelność systemu.

Okna do budynków pasywnych MB-104 Passive

System okienno-drzwiowy z przegrodą termiczną MB-104 Passive to model niezawodny w budowie okien w standardzie pasywnym, co potwierdza certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt dla wersji MB-104 Passive SI oraz MB-104 Passive Aero. Okna na bazie systemu MB-104 Passive przekraczają obecne wymagania najostrzejszych, obowiązujących przepisów i norm dotyczących izolacji termicznej. Atutem są także ponadnormatywne parametry szczelnościowe oraz bogata kolorystyka i dekory.

Okna energooszczędne o dużych gabarytach MB-86N

System MB-86N pozwoli zbudować energooszczędne okna o dużych gabarytach i ciężarze. Obok wytrzymałości profile aluminiowe w tej konstrukcji wyróżniają się wysoką izolacją termiczną i szczelnością. Bogata kolorystyka oraz możliwość zastosowania różnych pakietów szybowych – w tym także antywłamaniowych i akustycznych – sprawiają, że system ten jest ceniony w nowoczesnym budownictwie.

Okna energooszczędne ekonomiczne MB-79N

Jeden z najnowocześniejszych systemów okienno-drzwiowych z podwyższoną izolacją termiczną w naszej ofercie, który optymalnie łączy parametry jakości i ceny. Następca popularnego wśród inwestorów modelu MB-70. Stworzymy z nim okna stałe, rozwierane, uchylne, uchylno-rozwierane, uchylno-przesuwne z dogodnym zakresem grubości szklenia. Bardzo dobra kinematyka pozwala także na budowę wąskich okien otwieranych.

Okna energooszczędne MB-70

MB-70 to system do wszechstronnych zastosowań oparty na trzykomorowych profilach aluminiowych Aluprof. Smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien o szerokim zakresie szklenia oraz bogatej ofercie kolorystyki, harmonijnie wkomponują się w liczne warianty aranżacji domów czy obiektów użytkowych. Odpowiednia izolacyjność termiczna i szczelność gwarantują komfortowe użytkowanie przez wiele lat.

Okna o podwyższonej izolacji termicznej MB-60

To funkcjonalne i estetyczne konstrukcje o dużej uniwersalności metod otwierania okna, dedykowane do zabudowy zewnętrznej domów oraz obiektów użytkowych wymagających podwyższonej izolacji termicznej. Sprawdzą się jako okna uchylne, rozwierane, rozwierano-uchylne, uchylno-przesuwne.

Okna wewnętrzne bez izolacji MB-45

MB-45 to system okien aluminiowych bez izolacji termicznej dedykowany do użytku wewnętrznego, szczególnie w budynkach użytkowych. Głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają po zamknięciu efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej. Szczelność gwarantują uszczelki z kauczuku syntetycznego EPDM. Zbudujmy z tym systemem okna stałe, uchylne, rozwierane, rozwierano-uchylne.